Uzem

Anadolu Üniversitesi UZEM

Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi faaliyetlerine başlamadan önce şu konuya değinmekte fayda var. Türkiyede açıköğretim denince akla gelen tek üniversite neredeyse Anadolu Üniversitesi dir desek yalan olmaz. Üniversite yıllarca ister mektup yolu ile, ister TV yolu ile olsun on binlerce öğrenciyi açıköğretim ile mezun etmeyi başarmıştır. Hatta MIT de uygulanan Open Courseware Project(ders mateyallerinin koşulsuz şartsız dağıtılması) projesinin aynısını Yunus Emre – Yeni Nesil Öğrenme Portalı adı altında Türk kamuoyunun hizmetine açmıştır. Bu ne demek diye sorarsak;

Devamını oku

Gıda Kalite Kontrolü Ve Analizi Önlisans

Gıda Kalite Kontrolü Ve Analizi Önlisans


Son yıllarda artış gösteren inorganik ve katkı maddelerinin gıdalarımıza bulaşmış olması gıda kontrolünün de öneminin artmasına sebep olmuştur. Bu konuda gıda teknikerlerinin yetersiz kalması ve okudukları derslerin içeriğinin kontrol mekanizmasında yetmemesi durumu, gıda kalite kontrolü ve analizi programının doğmasına sebep olmuştur.


Gıda kalite kontrolü ve analizi bölümünün temel amacı, bu konuda uzman kadroyu oluşturmak ve gıda sektöründe hizmet veren firmaların düzenli denetimlerinin yapılmasını sağlamaktır. Bu bölüm mezunlarının gerek kamu kurum ve kuruluşlarında gerekse özel firmaların kalite kontrol laboratuarlarında istihdam edilebilmektedirler. Gıda kalite kontrolü ve analizi ön lisans programı uzaktan eğitim çerçevesinde okunabilmektedir.

Gıda Kalite Kontrolü Ve Analizi Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

Anadolu Üniversitesi

Kaynak:uzaktanegitimrehberi

Devamını oku

Kimya Teknolojisi Önlisans

Kimya Teknolojisi Önlisans


Kimya denildiğinde maalesef ülkemizde ilk akla gelen olgu, sabun, deterjan yapımı olmaktadır. Oysa ki kimya branş olarak bakıldığında, kozmetikten, çimentoya, gıdadan, boya sanayine, enerjiden, plastik sanayine kadar aklınıza gelebilecek bütün sektörlerde mevcut olan ve olması zorunlu olan bir sektörü kapsar. Öyle ki şu anda hali hazırda üretim yapan bütün fabrikalarda bir adet kimya uzmanı mutlak suretle çalışmakta yada çalıştırılma zorunluluğu bulunmaktadır.

Devamını oku

Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Ön Lisans

Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Ön Lisans


Gıda, kozmetik ve ilaç konusunda doğal ürünlerin elde edilmesi adına, üretim yapan firmalar son yıllarda çok büyük bir artış göstermiştir. Bitkisel bazlı bu üretim maddelerinin üretiminin bu denli fazla olması, bu alanda bilgi ve birikim sahibi, uzman kişilere olan ihtiyacı da artırmıştır. Bitkilerin; üretilmesinden, toplanmasına, işlenmesine ve ana madde olan ürünün üretimine varana dek birçok aşamasında tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu konuda gerek ülkemizde gerekse diğer dünya ülkelerinde eğitim alanları oluşturulmuştur. Son yılların en çağdaş eğitim modeli olan uzaktan eğitim çerçevesinde tıbbi ve aromatik bitkiler ön lisans programı okunabilir. Sektörde bulunan açık göz önünde bulundurulduğunda bu bölümden mezun olan ve sertifika sahibi kişilerin iş bulma konusunda sıkıntı çekmeyeceklerini söylemek yanlış olmayacaktır.

Uzaktan Eğitim Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

Devamını oku

Eczane Hizmetleri Önisans

Eczane Hizmetleri Önisans


Sağlık; insan hayatının her noktasında en değer vereceği olgu ve önemi hiçbir çağda değişmeyecek zorunlu ihtiyaçlardan bir tanesidir. Bu ışık altında bakıldığında teknolojinin de gelişmesi ile birlikte hastalıkların çözümünün artışı ve değişik alternatif ilaçların bulunması söz konusudur. Öyle ki günümüzde aynı hastalığın tedavisi için birçok değişik ilaç, çözüm noktasında hastanın iyileşmesi için kullanılabilmektedir. Bu durumda eczaneleri değişik ilaç konusunda büyük bir yelpazeye itmektedir.

Devamını oku