Uzem

Bauzem

Başkent Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Başkent Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Başkent Üniversitesi Ankara’da eğitim veren özel üniversitelerimizden birisidir. Başkent Üniversitesi uzaktan eğitim konusunda girişimlerde bulunmuş, bu doğrultuda üniversite bünyesinde bir uzaktan eğitim merkezi kurulabilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılmıştır. Nihayetinde de Şubat 2012 de merkez kurulmuştur.


Aradan geçen süre içerisinde Başken Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin internet sitesi de aktif hale gelmiştir. Kurumun internet sitesinde şu anda merkezin sahip olduğu misyon, vizyon ve yönetim kurulu hakkında bilgiler bulunmaktadır. Sanırız merkez henüz faaliyete geçtiği için internet sitesi yeni yeni doldurulmaya başlanmış.

Bunun dışında şu anda Başkent Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin aktif olarak eğitim verdiği bir uzaktan eğitim programı bulunmamaktadır.

Devamını oku

Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Balıkesir Üniversitesi Marmara bölgemizde 1992 yılında kurulmuş köklü bir devlet üniversitesidir. Balıkesir Üniversitesi, örgün eğitimde belli bir kaliteyi yakalamış olsa da, aynı çizgiyi ve kaliteyi uzaktan eğitim konusunda maalesef yakalayabilmiş değil.


2009 yılında Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin kurulması ile ilgili adımlar atılmış fakat aradan geçen uzun süreye rağmen henüz somut bir gelişme olmamıştır.

Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin internet sitesinde merkezin eğitim verdiği/vereceği bölümler hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Bahsi geçen internet sitesinde sadece şu ibareler yer almaktadır.


“Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanun ile değişik 7/d-2 maddesi uyarınca, 01 Temmuz 2009 tarihinde YÖK Yürütme Kurulu Kararı ile Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuştur.”

Devamını oku