Uzem

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim BölümleriSAÜ UZEM Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız


Sertifika Programları

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi çeşitli Sertifika Programları ile çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettirmektedir.


Yüksek Lisans Programları

Sakarya Üniversitesi bünyesinde toplam 14 Farklı Tezsiz Yüksek Lisans Programı internet üzerinden yürütülmektedir.Sakarya Üniversitesi bünyesinde 14 farklı tezsiz yüksek lisans programı internet üzerinden yürütülmektedir. Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde İşletme, Kamu Yönetimi, Mahalli İdareler ve Şehircilik, Maliye, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Middle East Studies, Finans ve İktisat, Toplumsal Yapı ve Sosyal Değişim Analizleri, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği ve Turizm İşletmeciliği; Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Bilişim Teknolojileri, Mühendislik Yönetimi ve Yönetim Bilişim Sistemleri; Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Eğitim Programları ve Öğretim; programları yürütülmektedir.Programlar Hakkında Detaylı Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ


Karma Eğitim Lisans Programları

e-Öğrenim ile eğitim veren Sakarya Üniversitesi, 4 yıllık eğitim verecek olan Türkiye’deki ilk Lisans Programlarını 2008 yılında hayata geçirmiştir.Tüm dünyada üniversite eğitiminde yaygın olarak kullanılan e-öğrenim ile eğitim veren Sakarya Üniversitesi, 4 yıllık eğitim verecek olan Türkiye’deki ilk lisans programlarını 2008 yılında hayatageçirmiştir.

Güncel olarak;
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bünyesi altında Kamu Yönetimi, Maliye, İnsan Kaynakları Yönetimi , İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ve Uluslar Arası İlişkiler ;
Eğitim Fakültesi bünyesi altında ise Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri; programları karma eğitim olarak sürdürülmektedir.
İlahiyat fakültesi bünyesinde sürdürülen İlahiyat Lisans Tamamlama Programı ise İlahiyat önlisans mezunu olan vatandaşlarımızın 2 senelik eğitim sonrası lisans diploması alabilmelerini sağlayacak bir program olarak internet destekli öğrenim metoduyla sürdürülmektedir.Programlar Hakkında Detaylı Bilgi Almak için BURAYA TIKLAYINIZ


Önlisans Programları

Bilgi Yönetimi, Bilgisayar Programcılığı, İşletme Yönetimi, Elektronik Teknolojisi, Mekatronik ve İnternet ve Ağ Teknolojileri olmak üzere toplam 5 farklı bölümle internet destekli Önlisans Programları Adapazarı Meslek Yüksekokulu bünyesinde sürdürülmektedir.Adapazarı Meslek Yüksekokulu bünyesinde; Bilgi Yönetimi, Bilgisayar Programcılığı, İşletme Yönetimi, Elektronik Teknolojisi, Mekatronik, İnternet ve Ağ Teknolojileri ve İş Sağlığı ve Güvenliği olmak üzere toplam 7 farklı bölümle internet destekli önlisans programları sürdürülmektedir.

İnternet destekli öğretim çalışmaları 1998'de başlamış olup, 1999'da kampüs içi dersler ve 2001'de de Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama ve Bilgi Yönetimi Önlisans Programları ile gelişmiştir. 2002'de önlisans programlarına İşletme Programı'da eklenmiştir. Başlangıçta Sakarya Meslek Yüksekokulu'na bağlı olan internet destekli üç önlisans programı, 2003 Şubat'ında Adapazarı Meslek Yüksekokulu'na aktarılmıştır. 2003-2004 Öğretim yılında ise 'Mekatronik' ve 'Endüstriyel Elektronik' bölümleri açılmış ve bölüm sayısı beşe yükselmiştir.

Programlar Hakkında daha fazla bilgi almak için;
Sakarya Üniversitesi Adapazarı Meslek Yüksek Okulu Web Sayfasını,
Eğitim Portalı Sayfası: www.adaport.sakarya.edu.tr Adreslerini ziyaret edebilirsiniz.