Uzem

Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Balıkesir Üniversitesi Marmara bölgemizde 1992 yılında kurulmuş köklü bir devlet üniversitesidir. Balıkesir Üniversitesi, örgün eğitimde belli bir kaliteyi yakalamış olsa da, aynı çizgiyi ve kaliteyi uzaktan eğitim konusunda maalesef yakalayabilmiş değil.


2009 yılında Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin kurulması ile ilgili adımlar atılmış fakat aradan geçen uzun süreye rağmen henüz somut bir gelişme olmamıştır.

Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin internet sitesinde merkezin eğitim verdiği/vereceği bölümler hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Bahsi geçen internet sitesinde sadece şu ibareler yer almaktadır.


“Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanun ile değişik 7/d-2 maddesi uyarınca, 01 Temmuz 2009 tarihinde YÖK Yürütme Kurulu Kararı ile Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuştur.”

Balıkesir Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müd. Çağış Yerleşkesi 10145 / BALIKESİR
İnternet Sitesi: http://www.balikesir.edu.tr/bau/uzaktan_egitim


Kaynak:uzaktanegitimrehberi