Uzem

EBA Robotik uygulamaları eğitimi girişBilgisayarlar tarafından kontrol edilen cihazlar hayatımızda daha fazla yer almaya başladılar. Neredeyse yaşantımızın doğal bir parçası oldular. Giderek onlarla daha fazla etkileşim içine girmekteyiz.

EBA Robotik uygulamaları eğitimi giriş için tıklayınız

Robotlar sadece kullanabildiğimiz cihazlar değiller artık. Onları ev veya okul ortamında istediğimiz şekilde yönlendirebiliyor ve yeniden programlayabiliyoruz. Bilişim teknolojileri alanındaki gelişmeler çocukların robotlar ile erken yaşlarda tanışmalarının önemli olduğunu hatırlatıyor.

Bugün öğrenilen ve yarın eskiyen teknolojilerin eğitiminin asıl önemli olan kısım olmadığının vurgulandığı bu eğitimde teknolojinin arkasındaki temel mantık üzerinde duruluyor. Robotik ve/veya programlama yolu ile yaklaşım tarzını ve problem çözme metodunu öğrenmenin yolları paylaşılıyor.

WEBİNAR HAKKINDA

Webinarın Adı: Robotik Eğitimi
Webinar Tarihi: 16.10.2017
Saat: 16:30
Bağlantı Linki: https://eun2.adobeconnect.com/eg/
Katılım için bilgi: Eğitimlere katılmak isteyen tüm katılımcıların linki tıkladıktan sonra açılan ekrana adlarını ve soyadlarını tam olarak yazarak misafir girişi ile katılabilirler.

Eğitmen: Elif ŞİMŞEK
Hedef Kitle: Robotiğe meraklı İlkokul, ortaokul, lise öğretmenleri
Webinarın Kısa Açıklaması: Bu webinarda robot, robotik ve eğitsel robotik kavramlarının tanımları ve sınıf ortamında gerçekleştirilebilecek robotik uygulamalarına değinilecektir.

Her türlü soru ve öneri için iletişim bilgileri:

Zehra SAYIN
eTwinning Ulusal Destek Servisi
tretwinning@gmail.com
0 (312) 296 96 55

Konular