Uzem

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Afyon Kocatepe Üniversitesi adından da anlaşılacağı üzere Afyon’da eğitim faaliyetlerine devam eden bir devlet üniversitemiz. Bu eğitim faaliyetlerinde uzaktan eğitime de yer veren Afyon Kocatepe Üniversitesi uzaktan eğitim konusunda deneyim kazanmış üniversitelerimizden birisi.
Afyon Kocatepe Üniversitesi uzaktan eğitim konusunda toplumda ihtiyaç duyulan bilgi ve becerilere sahip, idealist bireyleri ülkemize kazandırmayı kendine misyon olarak belirlemiş ve bu doğrultuda eğitimlerine devam ediyor. Geçen zaman içerisinde var olan 2 uzaktan eğitim programına 2 tane daha uzaktan eğitim programı ekleyen Afyon Kocatepe Üniversitesi bu faaliyetlerinin yanı sıra bir takım etkinliklerde düzenlemiş.


Bu etkinliklerden bir tanesi mezuniyet töreni. 2011-2012 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi uzaktan eğitim öğrencilerine mezuniyet töreni düzenlemiştir. Üniversitenin gerçekleştirdiği bir diğer etkinlik ise e-öğrenme semineri. Bu seminer ile Türkiye’de e eğitimin durumunu masaya yatıran Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi bu konuda yapılması gereken girişimleri de tespit etmeye çalışmıştır.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin internet sitesinde öğrencileri bilgilendirici ve yol gösterici doyurucu içerikler mevcut. Bu içeriklerden bazıları matbuu formlar, merkezin yıl içerisinde gerçekleştireceği her türlü gelişmeyi içeren iş planı ve kafası karışan uzaktan eğitim öğrencileri için sıkça sorulan sorular bölümü.

Kampüs dışı uygulamalara ek olarak örgün öğrencilerine de uzaktan eğitim imkanlarından faydalanma fırsatı sunan Afyon Kocatepe Üniversitesi uzaktan eğitim merkezi 5i ortak dersler olarak adlandırılan ve tüm örgün öğrencilerin almak zorunda oldukları dersleri uzaktan eğitim ile vermektedir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi hakkında biraz ön bilgi verdikten sonra merkezin faaliyet gösterdiği uzaktan eğitim bölümlerine bir göz atalım;

Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

Bilgisayar Programcılığı
Bilgi Yönetimi
Bilgisayar Operatörlüğü
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Programları

İnsan Kaynakları Yönetimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

İnternet ve Bilişim Teknolojileri Yönetimi (Tezli)
Eğitim Programları ve Öğretim (Tezsiz)
Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim 5i Ortak Dersleri

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
Türk Dili
Bilgisayar
Afyon Kocatepe Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Afyon Kocatepe Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, 7. Eğitim Blok, Gazlıgöl Yolu Hukuk Fakültesi Binası 03200, Afyonkarahisar
Telefon: 0272 228 14 77
Fax: 0272 228 11 77
Ana WEB Sayfası: Buraya Tıklayınız

Kaynak:uzaktanegitimrehberi