Uzem

Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi tarafımızla iletişime geçmiş ve kendi merkezleri hakkında bize bilgiler vermiştir. CBÜ UZEM hakkında en güncel bilgileri buyrun kendilerinden duyalım. Gösterdikleri hassasiyet içinde kendilerine çok teşekkür ederiz.


Üniversitemiz, uzaktan eğitime ilk olarak 2012 – 2013 öğretim yılında Bilgisayar Programcılığı (Önlisans) ve Maliye (Tezsiz Yüksek Lisans) bölümleriyle başlamıştır. 2013 – 2014 öğretim yılında ise bu bölümlere ek olarak Mühendislik Yönetimi (Tezsiz Yüksek Lisans), Sağlık Hizmetlerinde İletişim (Tezsiz Yüksek Lisans), Kamu Yönetimi (Lisans), İş Sağlığı ve Güvenliği (Önlisans), Çocuk Gelişimi (Önlisans) programları uzaktan eğitime dahil olmuş olup toplam 650 öğrencimiz uzaktan eğitim yöntemiyle eğitim görmektedir. Buna ilave olarak Üniversitemizin çeşitli birimlerinden yaklaşık 7000 öğrenci ortak zorunlu dersleri (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil) uzaktan eğitim yoluyla eş zamanlı olarak almaktadır.

CBU-UZEM, bir Müdür ve bir Müdür Yrd. tarafından yönetilmekte olup beş kişilik bir yönetim kuruluna sahiptir. CBU-UZEM, bir yayın komisyonuna sahiptir. Her bir ders Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizce kontrol edilmektedir. Ders koordinasyonu ve denetimi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılmaktadır. Ayrıca derslerin eş zamanlı anlatımı için profesyonel bir stüdyoya sahiptir ve stüdyomuz aktif olarak çalışmaktadır.Bunun dışında yine 2013 – 2014 öğretim yılında aktif olarak hizmete soktuğumuz 444 9 228 no’lu Çağrı Destek Hattı ile öğrencilerimize ve uzaktan eğitim hakkında bilgi almak isteyen kişilere 08:00 – 24:00 saatleri arasında online destek hizmeti de sunmaya başlamış bulunmaktayız. Çağrı Destek hizmetimize ek olarak; dönem kayıtlanmaları, sınav tarihleri, ilgili derslerin gün ve saatleri gibi öğrencilerimiz için önemli bilgilendirmeleri de SMS yoluyla gerçekleştirmekteyiz.

Enocta ve Adobe sistemleri ile yürütmekte olduğumuz uzaktan eğitim faaliyetlerimizde, derslerimiz sistem üzerinden canlı olarak yapılmakta olup dileyen öğrencilerimiz istedikleri zaman bu derslerin kayıtlarını asenkron olarak da takip etme imkanına sahiptir.

Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

Mühendislik Yönetimi (Tezsiz)
Sağlık Hizmetleri İletişim (Tezsiz)
Maliye (Tezsiz)

Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Programları

Kamu Yönetimi

Calal Bayar Üniversitesi Ön Lisans Programları

Bilgisayar Programcılığı
İş Sağlığı ve Güvenliği
Bilgisayar Programcılığı

Bu eğitim programların ek olacak CBÜ UZEM kampüs içi yaklaşık 7000 öğrenciye ortak zorunlu dersler olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil derslerini eş zamanlı olarak vermektedir.

Celal Bayar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Şehitler Mahallesi, Mehmetcik caddesi, No:2 MANİSA
Telefon: 444 9 228
Fax: 0236 2374820
e-Posta: uzem.destek@cbu.edu.tr
İnternet Sitesi: uzem.cbu.edu.tr

Kaynak:uzaktanegitimrehberi