Uzem

Erzincan Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Erzincan Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Erzincan Üniversitesi’nin uzaktan eğitim faaliyetlerine başlaması için mevzuat mayıs 2011 yılında Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Erzincan Üniversitesi hemen hemen bir yıl uzaktan eğitim vermeye başlamamış, bunun yerine olaya bir bilim merkezine yakışan şekilde yaklaşıp, bu süreç içinde araştırma yaparak uzaktan eğitimini şekillendirme yoluna gitmiş. Bu süreç içinde Erzincan Üniversitesi neler yapmış derseniz, BÖTE (bilgisayar ve öğretim teknolojileri bölümü) bünyesinde kurulan EDUTEK grubu ile araştırmalar yapmış. Bu araştırmalardan bir tanesi de, test amaçlı kurulan bir eğitim platformunda öğretim elemanları ve öğrencilerin fikirlerini havuzda toplayıp, yeni açılacak uzaktan eğitim programlarının verileceği platformu bu fikirler çerçevesinde şekillendirmek. Bu yaklaşım açıkçası diğer üniversitelere ders olması gereken bir yaklaşım.

Erzincan Üniversitesi’nin EDUTEK grubunun yaptığı çalışmalardan bir tanesi de, Boğaziçi Üniversitesi’ne ziyaret olmuş. Ayrıca Erzincan Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yöneticilerinin de bu süreçte Sakarya Üniversitesi gibi uzaktan eğitim konusunda büyük deneyim sahibi üniversitelerle fikir alışverişi yaptığını da belirtmeden geçmeyelim.

Yaklaşık bir yıl aradan sonra Erzincan Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, İşletme Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans, Raylı Sistemler İşletmeciliği Ön Lisans, Çağrı Hizmetleri İşletmeciliği Ön Lisans ve Çağrı Hizmetleri İşletmeciliği Sertifika programları vermeye başlamıştır.

Gerek ön hazırlık süreci, gerek uzaktan eğitim konusuna bilimsel ciddiyet ile yaklaşım yapması Erzincan Üniversitesi’nin uzaktan eğitimde belirli bir seviyenin üzerine çıkacağının sinyalleri. Bizce de olayı bu şekilde ele alan bir üniversitenin uzaktan eğitim konusunda el atması ülkemiz adına sevindirici bir gelişme.

Erzincan Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

İşletme Yönetimi Tezsiz

Erzincan Üniversitesi Ön Lisans Programları

Raylı Sistemler İşletmeciliği
Çağrı Hizmetleri İşletmeciliği

Erzincan Üniversitesi Sertifika Programları

Çağrı Hizmetleri İşletmeciliği

Erzincan Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Yeni Mahalle Ordu Cad. No :24, Rektörlük Sanat Galerisi Altı
Telefon: 0 446 214 33 99
Fax: 0 446 214 33 94
E-posta: eruzem@erzincan.edu.tr
İnternet Sitesi: http://uzem.erzincan.edu.tr

Kaynak:uzaktanegitimrehberi