Uzem

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bilecik Üniversitesi 2007 yılında adından da anlaşılacağı üzere Bilecik’te kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin adı kurulduğu yıl olan 2007 den 2012 yılına kadar Bilecik Üniversitesi olarak kalmış, 2012 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verilen bir teklif ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak değiştirilmiştir.
Üniversite’nin uzaktan eğitim sitemine bakışı şu anda yerel düzeyde olmakla beraber, sistem dahilinde verilen ders sayısı çok azdır. Zaten Bilecik Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi de sadece kampüs içi örgün öğrencilere ders verebilmek amacıyla kurulmuş. Şu anda da sadece ortak derslerden olan Temel Bilgisayar Bilimleri dersi uzaktan eğitim teknolojisi ile verilmektedir.

Uzaktan Eğitim sistemi ile ders vermek için Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi dünyada da en çok kullanılan eğitim platformu (LMS) olan Moodle altyapısını kullanmaktadır. Moodle eğitim yazılım sistemine öğrencilerin kaydı merkez tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi sadece kampüs içi öğrencilere eğitim hizmeti sunduğu için internet sitesine pek doyurucu bilgiler koymamış. Siteye girip merkez hakkında biraz bilgi almaya çalıştığımızda pek az içerikle karşılaştık. Kayda değer içerik olarak yönetmelik ve yönergeler ile sıkça sorulan sorulara rastladık. Merkezin uzak öğrenci kitlesinin pek fazla olmayışı dikkate alınırsa bu durum normal olarak karşılanabilir.

Merkez hakkında bu bilgileri verdikten sonra iletişim bilgilerini ve makale özetini sizinle paylaşalım.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Uzaktan Eğitim Bölümleri

Kampüs için örgün öğrencilere yönelik olan dersler (Temel Bilgisayar Bilimleri, Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı, İngilizce, Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi)

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Bilecik Üniversitesi Gülümbe Kampüsü
Telefon: 90 228 214 10 41
Fax: 90 228 214 10 42
E-Posta: uzem@bilecik.edu.tr
İnternet Sitesi: http://uzem.bilecik.edu.tr

Kaynak:uzaktanegitimrehberi