Uzem

Bingöl Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bingöl Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Bingöl Üniversitesi “Gelişimde Lider Üniversite” sloganıyla çıktığı eğitim yolunda 2007 yılında kurulmuş olmasına rağmen hızlı adımlar ile ilerlemesine devam ediyor gibi görünüyor. Bu bağlamda sizlere daha önceden de duyurduğumuz Bingöl Üniversitesi’nin uzaktan eğitim merkezi kurma çabaları neticesinde somut adımlar atıldı ve Bingöl Üniversitesi uzaktan eğitim merkezine nihayet kavuştu.


23 Şubat 2012 tarihinde yayımlanan yönetmelik (yönetmelik için tıklayınız) ile yasal olarak Bingöl Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi kuruldu. Aradan geçen süre içerisinde de Bingöl Üniversitesi Yüksek Öğretim Kurulu’na uzaktan eğitim programı açmak için başvuruda bulunmuştur. Bahsi geçen bu uzaktan eğitim programları hali hazırda Bingöl Üniversitesi’nin örgün eğitimde verdiği derslerdir. Zaten akademik kadrosu kurulu olan bu eğitim programlarının uzaktan eğitim ortamına taşınması nispeten daha kolay olabilmektedir.Bingöl Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin eğitim vermeyi planladığı ve YÖK’e uzaktan eğitim programları ise şunlardır; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme Yönetimi, Medya ve İletişim ve Elektrikli Cihaz Teknolojileri. Elbette Bingöl Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin eğitim vermeyi planladığı uzaktan eğitim programları bunlarla sınırlı değildir. Akademik ihtiyaca ve Bingöl Üniversitesi’nin akademik personelinin yeteneklerine göre Bingöl Üniversitesi’nin önümüzdeki eğitim öğretim döneminde hangi uzaktan eğitim programlarının öğrenci alımına başladığını açıkça göreceğiz.

Üniversitenin internet sitesinde Bingöl Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ile ilgili bölüm açılmış fakat içerisine henüz bir bilgi girilmemiştir. Bu nedenle merkez hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak şu anda pek mümkün değil. Bingöl Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi hakkında gelişmeler oldukça sitemizde sizlere bu gelişmeleri bildirmeye çalışacağız.

Merkezin internet sitesi için tıklayınız.

Kaynak:uzaktanegitimrehberi