Uzem

Bilgi Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bilgi Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Bilgi Üniversitesi de uzaktan eğitim veren özel üniversiteler kervanına katılmış üniversitelerimizden. Fakat Bilgi Üniversitesi’nin uzaktan öğretime yaklaşımı kısmen ticari olmakla birlikte sadece MBA yani işletme üzerine olmuştur. Bu anlamda MBA uzaktan eğitim sistemine özel olarak eğilen Bilgi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, hem İngilizce, hem de Türkçe olarak bu programın eğitimini vermektedir.


Bilgi Üniversitesi internet sitesini sadece MBA programına özgü olarak tasarlamış. Site içeriği sadece bu programa ayrılmış. Buradan kurumun bu programa verdiği değeri daha iyi anladık. Fikrimizin pekişmesini sağlayan bir diğer husus da MBA programının direktörlerinin öğrencilerine özel olarak açıklamalarda bulunması oldu. Bu da bize Bilgi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin nasıl 1996 yılından beri 2500 e yakın yüksek lisans işletme mezunu verdiğini açıklıyor.

Strateji gereği iş dünyasının kalbinin attığı bölgelere de özel olarak önem veren Bilgi Üniversitesi, sanayi ve iş endüstrisinin gelişmiş olduğu Bursa şehrine bir büro açarak buradaki iş adamlarını ve girişimcileri de uzaktan eğitim yüksek lisans mezunu etmeye karar vermiş.

Bilgi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin verdiği kaliteli işletme yüksek lisans programından şu anda kadar övgüyle söz ettik. Peki bu kaliteli hizmetin bedeli ne kadar? Bahsi geçen eğitim programının fiyatı biraz tuzlu. Biz bu makaleyi hazırlarken 2012-2013 eğitim öğretim döneminde ortalama fiyat 20 bin TL civarında idi. Türkçe MBA programının fiyatı nispeten biraz daha uygun. Bu arada Bilgi Üniversitesi mezunları ve anlaşmalı kurum çalışanlarına indirim mevcut. İndirim ve ödemeler hakkında bilgiyi 444 0 428 numaralı çağrı merkezinden alabilirsiniz.

Bilgi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Yüksek Lisans Programları

MBA İşletme İngilizce ve Türkçe

Bilgi Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Santralistanbul Kampüsü, Eski Silahtarağa Elektrik Santrali, Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad. No:1, Sütlüce 34060 Eyüp
Telefon: (0212) 311 50 00
İnternet Sitesi: http://mba.bilgi.edu.tr/