Uzem

Çukurova Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Çukurova Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Türkiye’de uzaktan eğitim alanında öncü okullardan birisi de Çukurova Üniversitesidir. Üniversite uzaktan eğitim merkezini çok uzun zaman önce(Şubat 2003) açmış ve yapılanmasını tamamlamıştır. Üniversite uzaktan eğitimi ilk başlarda sadece bilişim alanındaki derslere yönelik olarak vermeye karar vermiş, fakat diğer birimlerden gelen yoğun istek üzerine, başka bölümlerden dersleri de uzaktan eğitim kanalı ile vermeye başlamıştır. Üniversite halen uzaktan eğitim yoluyla kampüs içi örgün öğrencilere ders verirken, bir yandan da uzaktan eğitim ön lisans programları vermektedir.


Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksek Okulu Uzaktan Eğitim birimi şu anda aktif olarak, Bilgisayar Programcılığı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Çocuk Gelişimi ve Elektronik Haberleşme bölümleriyle uzaktan eğitim vermektedir. Farklı uzaktan eğitim sertifika programları eğitimi için hazırlık aşamasında olan Çukurova Üniversitesi, uzaktan eğitim programlarının sayısını artırmak için girişimlere başlamıştır. Ayrıca uzaktan eğitim programı öğrencileri için ana sayfada sistemin kullanımını anlatan kullanıcı kılavuzu yayınlamıştır. Yayınlanan bu kılavuzda uzaktan eğitim sistemine giriş görsel olarak ayrıntılı şekilde anlatılmış ve kullanıcılara büyük kolaylık sağlanmıştır.Eğitim vermek için çeşitli ders anlatım platformlarını deneyen üniversite, hiçbir eğitim yazılımının kendi isteklerini karşılamadığını görünce kolları sıvayıp, kendi eğitim yazılımını bile hazırlamıştır(E-Çukurova). Takdire şayan bir durum olan bu adım, Türkiye’de bir kaç üniversitenin başardığı bir durumdur.
Kurum hakkında kısaca bu bilgileri verdikten sonra kurumun eğitim verdiği uzaktan eğitim programlarına bakacak olursak;

Çukurova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön lisans Programları

Bilgisayar teknolojisi ve Programlama
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı
Çocuk Gelişimi
Elektronik ve Otomasyon Programı Elektronik Haberleşme Bölümü

Çukurova Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksekokulu Mühendislik Caddesi Beyazevler Mahallesi Beyazevler Yerleşkesi ÇUKUROVA/ADANA
Telefon: +90 322 226 41 60 – Dahili: 117 veya 119
Fax: 0322 226 49 74
E-Posta: uzak-adanamyo@cukurova.edu.tr
Web Sitesi: http://uzak-adanamyo.cu.edu.tr
Web Sitesi: http://uzak-adanamyo.cukurova.edu.tr

Kaynak:uzaktanegitimrehberi