Uzem

Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bitlis Eren Üniversitesi 2007 yılında kurulmuştur. Bitlis Eren Üniversitesi uzaktan eğitim merkezi konusunda hızlı davranan fakat merkezin gelişimi konusunda yavaş adımlarla giden bir politika izliyormuş görünümü veriyor. Bu fikre kapılmamızın nedenleri ise hali hazırda sadece bir uzaktan eğitim programı ile eğitim vermesi ve internet sitesinde ve medyada fazla bir bilgiye rastlayamamış olmamız.

Biraz önce de bahsettiğimiz üzere Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, şu anda sadece bir program ile eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Muhtemelen yeni kurulan bir uzaktan eğitim merkezi olduğu için program sayısı şu anda az. Fakat daha fazla uzaktan eğitim programı verebilmek adına Bitlis Eren Üniversitesi’nin gerekli altyapıya sahip olduğu dışarıdan da görülebiliyor.

Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi hakkında daha detaylı bilgiler edinebilmek için internet sitesine girdiğimizde kullandıkları LMS (Learning Management System) hakkında epey bir bilgilendirmeye rastladık. Konusu açılmışken Bitlis Eren Üniversitesi WSLMS adlı eğitim yazılım sistemini kullandığını belirtelim. Bahsettiğimiz bu bilgilendirmelerin içerisinde yardım videoları ağırlıkta.

Yardım konusunda da Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi öğrencilerini epey bilgilendirmiş. Eğer yeni kayıtlanmış bir öğrenci iseniz uzaktan eğitim konusunda gerekli bilgi ve belgelere merkezin internet sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca verilen eğitim kalitesi ve ders videolarını merak ediyorsanız merkez bunun içinde gerekenleri yapıp internet sitesine örnek ders videoları da koymuş.

Bitlis Eren Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programları

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Çocuk Gelişimi Bölümü
Merkezin İletişim Bilgileri

İnternet Sitesi ve İletişim formu: İnternet sitesi için buraya, iletişim formu için ise lütfen buraya tıklayınız. Merkezin internet sitesinde fax, telefon ve e-posta gibi diğer iletişim kanalları ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Kaynak:uzaktanegitimrehberi