Uzem

Ege Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Ege Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Türkiye’de açık öğretim deyince akla ilk gelen üniversite Anadolu Üniversitesi olmasına rağmen, aslında açık öğretimi Türkiye’ye kazandıran üniversite Ege Üniversitesi’dir. Türkiye’de fiziksel imkânsızlıkların ortadan kaldırılarak uzaktan ya da açık olarak üniversite eğitiminin verilmesi fikrini 1970 li yıllarda Ege Üniversitesi’nin girişimleri ile başladığını sanırım pek az insan bilmektedir. Açık Öğretim ile 1973-1977 yılları arasında yaklaşık 5000 öğrenciye uzaktan eğitim vermeyi başaran Ege Üniversitesinden daha sonra görevi Anadolu Üniversitesi devralmış ve açık öğretim konusunda Türkiye’nin marka üniversitesi olmayı başarmıştır.


Şu günlerde ise Ege Üniversitesi uzaktan eğitim konusunda yeniden bir atağa girişmiş ve hem kampüs içi eğitimlerde hem de kampüs dışı uzaktan eğitim öğrencilerine uzaktan eğitim kanalı ile eğitim vermeye başlamıştır. Hâlihazırda kampüs dışı olarak uzaktan eğitim eMBA Yüksek Lisans programı, Lojistik Yönetimi ve İktisat eğitimi veren Ege Üniversitesi uzaktan eğitim merkezi, kampüs içi olarak da tıp fakültesi stajyer öğrencilerin kişisel gelişimleri için eğitim vermektedir.

Ayrıca yurt içinde çeşitli seminer ve uzaktan eğitim çalıştaylarına da aktif olarak katılan Ege Üniversitesi, BİTAM grubu altında sürdürdüğü uzaktan eğitim faaliyetlerine yeni programlar eklemiştir. Bunlar; Lojistik Yönetimi Tezsiz e – Yüksek Lisans ve İktisat Tezsiz Yüksek Lisans programlarıdır. Ayrıca Ege Üniversitesi uzaktan eğitim merkezi, sosyal ağlarla entegre olan birkaç örnek uzaktan eğitim merkezinden de bir tanesi. Ege Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi gelişmelerini sitemizden ve merkezin facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Ege Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

eMBA Yüksek Lisans Programı (İşletme Tezsiz e – Yüksek Lisans Programı)

Lojistik Yönetimi Tezsiz e – Yüksek Lisans Programı
İktisat Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Ege Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Bilgi ve İletişim Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, 35100 Bornova/İZMİR
Telefon: 0 232 390 3119
Fax: 0 232 373 3561
E-posta: uzaktanegitim@mail.ege.edu.tr
İnternet Sitesi: http://uzaktanegitim.ege.edu.tr,

Kaynak:uzaktanegitimrehberi