Uzem

Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Uzaktan eğitimin etkinliğinin farkına varan üniversitelerin başında maddi gelir yönünden avantajlı olması nedeniyle özel üniversiteler geliyor. Bu doğrultuda özel üniversitelerin uzaktan eğitime olan ilgileri bariz bir şekilde görülebiliyor.


Uzaktan eğitim veren özel üniversiteler kervanına katılan özel üniversitelerimizden birisi de Beykent Üniversitesi. Beykent Üniversitesi sahip olduğu kaliteli akademisyen kadrosu ve sosyal eğitim anlayışı ile Türkiye’nin lokomotif üniversitelerinden birisi. Aynı eğitim çizgisini uzaktan eğitimde de yakalamayı başaran Beykent Üniversitesi sahip olduğu geniş yelpazedeki nitelikli eğitim programları ile dikkat çekiyor.

Beykent Üniversitesi çoğu üniversitenin uzaktan eğitim yolu ile vermediği tezli yüksek lisans programları ile dikkat çeken bir üniversite. Yazımızın sonlarına doğru bu eğitim programlarından bahsedeceğiz.

Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin internet sitesinde ise aday öğrencilerine sunduğu geniş bir içerik mevcut. Merak edenler için hem senkron (canlı) dersler için örnek videolar, hem de asenkron (eşzamansız) olarak verilen dersler kullanılan ders materyalleri incelemek isteyenler için merkezin internet sitesine konulmuş.

Ayrıca kurumun internet sitesinde uzaktan eğitim konusunda merak edilen soruları yanıtlamak amacıyla geniş sayılabilecek bir sıkça sorulan sorular arşivi de mevcut. Bu bağlamda Beykent Üniversitesi yardım konusunda da öğrencilerine gereken desteği vermiş görünüyor.

Yazımızın başında Beykent Üniversitesi’nin sosyal yönüne biraz değinmiştik, bu dediklerimizi destekler nitelikte uzaktan eğitim merkezinin internet sitesinde öğrenci ve çalışanların da yer aldığı bir fotoğraf albümüne de yer verilmiş.
Kurum hakkında biraz ön bilgi verdikten sonra merkezin faaliyet gösterdiği uzaktan eğitim programlarına bir göz atalım;

Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

İşletme (tezsiz)
Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi (tezli)
Yönetim Bilişim Sistemleri (tezli)
Bankacılık ve Finans (tezli)

İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim (tezli)
Kent Yönetimi ve Coğrafi Bilgi Sistemi (tezli)

Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Programları

İşletme
Yönetim Bilişim Sistemleri
Endüstri Mühendisliği

Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programları

İşletme Yönetimi
Bilgisayar Programcılığı

Beykent Üniversitesi İletişim Bilgileri

Tel: +90 212 8675541
E-Posta: rkasarci@beykent.edu.tr, skilic@beykent.edu.tr
İnternet Sitesi: http://buzem.beykent.edu.tr

Kaynak:uzaktanegitimrehberi