Uzem

Düzce Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Düzce Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Düzce Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurulunun 2010 yılında aldığı bir karar ile uzaktan eğitim faaliyetlerine başlama yetkisi almış üniversitelerimizdendir. Uzaktan eğitim için YÖK’ten izin alan Düzce Üniversitesi uzaktan eğitim faaliyetlerine ise henüz başlamamıştır. İnternet üzerinden arama yaptığımızda sadece Düzce Üniversitesi uzaktan eğitim yönetmeliğine ulaşabildiğimiz merkez, sanırım uzaktan eğitim faaliyetlerine başlamak konusunda pek aceleci davranmıyor.
Tüm bunlara ek olarak Düzce Üniversitesi kurmayı planladığı uzaktan eğitim merkezinde uzaktan eğitimin yanı sıra kamu ve özel kuruluşlara danışmanlık yapacağını, ayrıca mevcut imkanlarını projelendirerek kurumlara altyapı ve destek hizmetleri de sunmaya çalışacaklarını bildirdiler.
Düzce Üniversitesi tarafından yayınlanan “Düzce Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Yönetmeliği”ne ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazıyı yazmamızın üzerinden 6 ay geçmesine rağmen Düzce Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi hala faaliyetlerine başlamamıştır. Düzce Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi hakkındaki gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak:uzaktanegitimrehberi