Uzem

Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Kocaeli Üniversitesi 1992 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Kocaeli Üniversitesi 17 Ağustos 1999 depreminde büyük hasar görmüş, maddi varlığının yaklaşık %75 ini kaybetmiştir. Bir süre prefabrik sınıflarda ve çadırlarda eğitim veren üniversite tüm bu olumsuzluklara inat hızla binalarını onarmış, eğitim öğretime ara vermeden devam etmiştir. Bu durum aslında üniversitenin eğitime ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

1999 depreminde fiziksel imkânsızlıklarla eğitim veren Kocaeli üniversitesi, bugün zaman ve mekân engellerini de kaldırarak tüm Türkiye çapında eğitim vermeye başlamıştır. Bunu da 2005 yılında kurduğu Kocaeli Uzaktan Eğitim Merkezi ile gerçekleştirmektedir. Günümüzde sosyal imkânsızlıklar nedeniyle eğitimini tamamlayamayan bireylerin çıkış noktası olan uzaktan öğretim ihtiyacını, tecrübe ve bilgisiyle erkenden fark eden kurum, Türkiye’deki çoğu üniversiteden daha erken harekete geçerek uzaktan eğitim faaliyetlerine başlamıştır.

Fakat Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin kurulmasının üzerinden 7 sene gibi bir zaman geçmesine rağmen maalesef merkezde sadece 2 adet yüksek lisans,3 adet ön lisans programı bulunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin verdiği uzaktan eğitim programı sayısı açısından biraz geride kaldığını söylersek sanırım yanlış olmaz.Ayrıca kurumun internet sitesinde yer verdiği yüksek lisans programlarından biri olan, Halkla ilişkiler uzaktan eğitim yüksek lisans programı hakkında herhangi bir bilgi verilmemiştir. Muhtemelen bu programın önümüzdeki dönem açılması planlanmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

Tıbbi Acil Durum Yönetimi ve Afet Tıbbı
E-İşletme (MBA) (Tezsiz)

Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

İşletme Yönetimi
Halkla İlişkiler
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Umuttepe Yerleşkesi, 41380, Kocaeli
Tel: 0 (262) 303 1298
Fax: 0 (262) 303 10 33
E-posta: uzem@kocaeli.edu.tr
İnternet sitesi: http://uzem.kocaeli.edu.tr