Uzem

Dumlupınar Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Dumlupınar Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Dumlupınar Üniversitesi 1992 yılında kurulmuş köklü bir devlet üniversitemizdir. Örgün eğitim alanında eski bir maziye sahip olan Dumlupınar Üniversitesi, yeni eğitim trendi olan uzaktan eğitim teknolojisi ile üniversite eğitimi konusunda ise daha emekleme aşamasında.


Bu bağlamda Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde uzaktan öğretim faaliyetlerine başlanabilmesi için ilk adımlar yavaş yavaş atılmaya başlandı. Henüz Dumlupınar Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi kurulmamış olsa da uzaktan eğitim için pilot çalışmalar yapılmaya başlanmış.Bu pilot çalışmaları değerlendiren Dumlupınar Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde bilgisayar dersinin uzaktan eğitim sistemi ile verilmeye başlandığını belirtti. Türkiye’de birçok üniversitenin uzaktan eğitim merkezleri kurarak bu alanda eğitim vermeye başladığını belirten Sayın Karaaslan, yakın zamanda buna benzer gelişmelerin Dumlupınar Üniversitesindede gerçekleşeceğinin altını çizdi.
Uzaktan eğitim altyapısı olarak Adobe Connect kullanmayı planladıklarını sözlerine ekleyen Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, yeni teknolojileri araştıracaklarını da söyleyerek Dumlupınar Üniversitesindeki uzaktan eğitim konusundaki gelişmeleri özetledi.

Dumlupınar Üniversitesi şu anda kampüs dışı öğrencilere uzaktan öğretim vermiyor fakat bu konuda epey hevesli olunduğu da bir gerçek. Bu hevesin kaliteli eğitim getireceğini ümit ediyoruz.
Dumlupınar Üniversitesinde uzaktan eğitim konusunda gelişmeler oldukça bu kon altından bu gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Kaynak:uzaktanegitimrehberi