Uzem

Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Temeli 1974 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nca kurulan Eğitim Enstitüsü ile birlikte atılan Amasya Üniversitesi 17.03.2006 tarihinde Amasya ilimizde kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Amasya Üniversitesi, Amasya’nın tarihte yerine getirdiği sorumluluğu ile teknolojik ve kültürel başarısını bölgesel ve ulusal alanda temel değerlerinden hiçbir ödün vermeden geliştirmeye devam etmektedir. Amasya Üniversitesi eğitimde yeni bir trend olan uzaktan eğitim ile kampüs dışı öğrencilerine de ders vermeye başlamıştır. Bu sayede iş, eğitim ve sosyal hayatından dolayı eğitimini tamamlayamamış olan bireylere de eğitim yolunu açmıştır. Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin temel amacı ise yüksek öğretimin daha geniş öğrenci kitlelerine yayılmasını sağlamaktır. Amasya Üniversitesi teknolojinin sağladığı çoklu ve etkileşimli ortam olanaklarını kullanarak eğitimin verimliliğini artırmaktadır.
Türkiye’de ilk defa Sınıf Öğretmenliği uzaktan eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde açılmış ve aynı sene öğrenci alımına başlamıştır. Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yüksek lisans programlarından Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programına başvuran adaylardan, eğitim fakültelerinin birinden lisans diplomasına sahip olmaları, diğer bölümlerden mezun olanların pedagojik formasyon sertifikasına sahip olmaları veya halihazırda sınıf öğretmenliği yapıyor olmaları şartı aranmaktadır. Bir diğer uzaktan eğitim önlisans programı olan Bilgi Yönetimi (Uzaktan Eğitim) Ön Lisans Programına ise, belirli meslek liselerinin ilgili bölümlerden mezun olup sınavsız geçiş veya normal liselerden mezun olup Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ‘nin ilgili türde belirlenen YGS Puanını alıp, ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrenciler kabul edilmektedir.

Ayrıca Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merlkezi kampüs içi öğrencilerine türk dili ve tarih derslerini de uzaktan eğitimle vermektedir.

Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans
Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programları


Yaşlı Bakımı
Çocuk Gelişimi
Elektrik
Mekatronik
İnternet ve Ağ Teknolojileri
Amasya Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Akbilek Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:7, PK: 05100 Merkez/AMASYA
İnternet Sitesi: http://uzem.amasya.edu.tr/
E-posta: uzem@amasya.edu.tr
Tel: 0 (358) 252 6230 / 2141

Kaynak:uzaktanegitimrehberi