Uzem

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Ege’nin incisi İzmir’in köklü ve hatırı sayılır üniversitelerinden olan Dokuz Eylül Üniversitesi uzaktan eğitim veren bir diğer devlet üniversitemiz. Dokuz Eylül Üniversitesi uzaktan eğitim merkezinde çalışan personelin büyük bir kısmın uzman kadrosuyla istihdam edilmiş. Çoğu uzaktan eğitim veren üniversitenin part time üniversite öğrencisi çalıştırdığını göz önüne alırsak bunu bir avantaj olarak sayabiliriz.


Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin bir diğer beğendiğimiz tarafı da hem öğrenci, hem eğitimen için hazırlanmış detaylı kullanım kılavuzlarının hazırlanmış olması.

Dokuz Eylül Üniversitesi uzaktan eğitim merkezi kuruluş amacını “Mevcut eğitim faaliyetini yer, zaman ve diğer fiziksel kısıtları ortadan kaldırarak, mümkün olan en geniş kitlenin kullanımına hazırlamak” şeklinde belirtmiş. Bu bağlamda da ilk etapta sadece bir uzaktan eğitim programı açan merkez, bu programlara bir tezsiz yüksek lisans programı daha ekledi. Şu anda bir lisans tamamlama bir de tezsiz yüksek lisans olmak üzere iki tane uzaktan eğitim programı veren merkezin bu programların sayısını arttıracağı bize gelen bilgiler arasında.


Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi kendi internet sitesinden daha önce sosyal ağlara entegre olmuş bir birim görünümü verirken şu anda bu konuda hiçbir bağlantı merkezin internet sitesinde yer almıyor. Ayrıca hazır bir ücretsiz tema kullanan uzaktan eğitim merkezi bu konuda gerçekten gözümüzde kötü bir imaj yarattı. Kurumun eski internet sitesi biraz daha iyiydi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

İş Sağlığı Hemşireliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Programları

İlahiyat Lisans Tamamlama Programı

Dokuz Eylül Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler Kampüsü, 35160, Buca/İzmir
Telefon: 0 (232) 301 05 11, Dahili: 10465
Faks: (232) 420 7 780
E-posta: deuzem@deu.edu.tr
İnternet Sitesi: http://deuzem.deu.edu.tr
Facebook: http://www.facebook.com/deuzem
Twitter: http://www.twitter.com/deuzem

Kaynak:uzaktanegitimrehberi