Uzem

Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Çanakkale Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi 3 Mayıs 2010 tarihli resmi gazetede yayınlanan yönetmelikle resmi olarak kurulmuş ve uzaktan eğitim faaliyetlerine başlamıştır.


Çanakkale Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin faaliyet gösterdiği eğitim alanlarına bakacak olursak karşımıza iki farklı tablo çıkıyor. İlk manzara Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (Ecdl – European Computer Driving Licence) konusundaki başarılı girişimleri. Bahsi geçen bu bilgisayar sertifikası bilişim dünyasının en geçerli sertifikalarından birisi.
Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurumu, ECDL sertifika müfredatını, temel bilgisayar eğitimine temel teşkil edecek şekilde onaylamıştır. Bu sertifika tüm kamu kurumlarında geçerli olmuştur. Ayrıca bu sertifika dünya çapında yaklaşık 150 ülkede de bilişim alanında standart olarak kabul edilmiştir.

Hal böyle iken Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi bu sertifikaya epey ehemmiyet göstermiş, nihayetinde de Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası test ve eğitim merkezi olmuştur.

Eğer siz de bu sertifikayı almak istiyorsanız ECDL Sınav Başvuru Formu’nu doldurup başvurunuzu yapabilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında da eksik olduğunuz eğitimleri alabilirsiniz.

ECDL sertifikası konusunda bu kadar detaylı açıklamalar yaptıktan sonra tablonun diğer tarafına bakıp Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin kampüs içi dersler konusundaki girişimlerinden bahsedelim. Merkez, ÇOMUZEM Öğretim Yönetim Sistemi üzerinde kampüs içi örgün öğrencilerine hatırı sayılır sayıda bölüme dersler vermektedir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi
Sınıf Öğretmenliği (Tezsiz)

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

İşletme Yönetimi
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Örgün Eğitim Programları

Kampüs içi öğrencilere yönelik bölüm dersleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Sertifika Programları

Android Programlama

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü Mühendislik Mimarlık Fakültesi Binası 3. Kat Uzaktan Eğitim Araştırma Ve Uygulama Merkezi
Telefon: 0 286 2180018, Dahili: 2347
E-Posta: comuzem@comu.edu.tr
İnternet Sitesi: http://bue.comu.edu.tr

Kaynak:uzaktanegitimrehberi