Uzem

Osmangazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Osmangazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Türkiye’nin en öğrenci dostu şehri şüphesiz Eskişehir’dir. Eskişehir’in de iki marka üniversitesinden birisi Osmangazi Üniversitesi. (diğeri için bakınız: Anadolu Üniversitesi). Aynı şehirde bu kadar iki tane kaliteli üniversite olunca istemeden ikisini karşılaştırmak durumunda kalıyorsunuz.


Bildiğiniz üzere Anadolu Üniversitesi yıllarca uzaktan eğitime benzeyen bir eğitim modeli olan açık öğretim sistemiyle yıllardır öğrenci mezun ediyor. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi de bu sisteme en yakın sistem olan uzaktan öğretim teknolojisi ile eğitim vermek için ilk adım olan mevzuat aşamasına gelmiş durumda. 15 Mart 2012’de yayınlanan yönetmelikle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin uzaktan eğitim faaliyetlerine başlaması ve bir uzaktan eğitim merkezi kurabilmesinin önü açılmış oldu.

Mevzuatın yayınlanmasının üzerinden hatırı sayılı bir zaman geçmesine rağmen henüz aktif bir uzaktan eğitim programı maalesef yok. Muhtemelen idari yapılanma sürecinde olan kurum, yeni dönemde uzaktan eğitim faaliyetlerine başlayabilir.
İlerleyen zamanlarda Osmangazi Üniversitesi’nde uzaktan eğitim adına bir gelişme olduğunda yine bu yazımızdan sizlere geliştirmeleri aktaracağız.

Kaynak:uzaktanegitimrehberi