Uzem

Gelişim Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Gelişim Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Uzaktan eğitim teknolojisi ile eğitim vermeye başlayan vakıf üniversitelerimizden birisi de İstanbul Gelişim Üniversitesi’dir. Üniversite uzaktan öğretim faaliyetleri 2012 -2013 eğitim öğretim döneminde başlamıştır.


Şu an ilk etapta kampüs içi örgün öğrencilerine uzaktan öğretim kanalı ile Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi, Temel Bilgisayar ve Türk Dili dersleri veren Gelişim Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin kampüs dışı öğrencisi bulunmuyor.

Kampüs içi öğrencilere merkezin internet sitesi üzerinden uzaktan öğretim problemleri çerçevesinde teknik destek kurum tarafından veriliyor. Bu bağlamda sisteme giriş yapamayan, sayfaları görüntüleyemeyen, sistem tarafından dışarı atılan öğrencilere bu sorunlarını uzaktan eğitim merkezine ulaştırabilmeleri için bir form oluşturulmuş. Bu form üzerinden öğrenciler direkt merkezle iletişime geçebilmektedirler. Uzaktan eğitim faaliyetleri sırasında en önemli noktalardan birisinin de teknik yardım olduğunun farkına varmış olması Gelişim Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi adına olumlu bir gelişme.

Konu teknik yardımdan açılmışken şunu da eklemekte fayda var, Gelişim Üniversitesi öğrencisi iseniz, uzaktan eğitim LMS sistemine giriş yapabilmeniz için kullanıcı adınız kayıt esnasında size verilen okul numaranız, şifreniz ise öğrenci bilgi sisteminde kullandığınız şifrenizdir.

Gelişim Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yeni kurulmuş bir merkez olması sebebiyle internet sitesi tam olarak bitirilmemiş ve site üzerinde yer alan birçok sayfa da boş durmakta. Bu nedenle kurum hakkında daha fazla bilgi bulmak biraz güç. İlerleyen zamanlarda uzaktan eğitim merkezi hakkında yeni gelişmeler oldukça sizlere buradan duyurmaya çalışacağız.

Gelişim Üniversitesi İletişim Bilgileri

İnternet Sitesi: http://lms.gelisim.edu.tr

Kaynak:uzaktanegitimrehberi