Uzem

İstanbul Arel Üniversitesi Uzaktan Eğitim

İstanbul Arel Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Günümüzde hızlı ekonomik ve sosyal değişimler bilgiye olan ihtiyacı her geçen gün artırmış ve uzaktan eğitimi bir ihtiyaç haline getirmiştir. Aslında uzaktan eğitim gelecekteki sanal üniversitelerin temelleridir. Çünkü maddi imkânsızlıklar nedeniyle uzak şehirlerde kazandığı üniversiteye gidemeyen veya iş hayatının yoğun temposu nedeniyle, eğitimini tamamlayamamış bireylere arzu ettiği üniversite eğitimini vermenin en uygun yöntemi uzaktan eğitimdir.

Bu bağlamda uzaktan eğitim ile herkese eğitim hayatında fırsat eşitliği sunan bir üniversitemiz de İstanbul Arel Üniversitesidir. İstanbul Arel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (ARELUZEM) 2011 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıl da eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. İstanbul Arel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (ARELUZEM), 2011 -2012 eğitim yılında zengin ve etkileşimli ders araçlarıyla Bilgisayar Programcılığı, Muhasebe ve Bilgi Sistemleri, Bankacılık ve Finans, İşletme Yönetimi programlarıyla uzaktan eğitim camiasına katılmıştır.

İlerleyen zamanlarda ise uzaktan eğitim Yönetim ve Organizasyon Tezsiz Yüksek Lisans Programını açmış ve program sayısını beşe çıkarmıştır. Yaklaşık iki yıllık bir merkez olmasına rağmen uzaktan eğitim konusunda oldukça hızlı ilerlemiştir.

Ayrıca İstanbul Arel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (ARELUZEM)’nin resmi internet sayfasında yer verdiği örnek canlı sınıf ve örnek dersler uygulamasından merkezin derslerini nasıl verildiğini görebilirsiniz. Verdiği eğitimi bu şekilde tüm ziyaretçilere örneklendirmesi İstanbul Arel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (ARELUZEM)’nin ayrıcalıklarından olsa gerek.

İstanbul Arel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

Bilgisayar Programcılığı

İstanbul Arel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Programları

Bankacılık ve Finans
Muhasebe Bilgi Sistemleri


İstanbul Arel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

İşletme Yönetimi (Tezsiz)
Yönetim ve Organizasyon (Tezsiz)
Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği

İstanbul Arel Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Kemalpaşa mahallesi, Halkalı caddesi No: 101 Sefaköy Yerleşkesi – Küçükçekmece 34295 İstanbul
Tel: 0212 540 96 96, Uzaktan Eğitim Bilgi Destek Hattı : 2123 – 2193 – 2149
E – Posta: areluzem@arel.edu.tr