Uzem

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim


Ülkemizde devlet üniversitelerinin yanı sıra, artık vakıf üniversiteleri de uzaktan eğitim merkezleri kurmaya başlamışlardır. Bu üniversitelerin birisi de İstanbul Aydın Üniversitesidir. Bunun yanında İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, 2009 yılında Türkiye’de ilk kez uzaktan eğitime dayalı e – işletme yüksek lisans programı ara sınavlarını belirli bir merkezde değil de, öğrencilerin bulundukları on ilde gerçekleştirmiştir. Kurum şu anda yüksek lisans programı olarak E – İşletme, ön lisans programı olarak Bilgisayar Programcılığı, Turizm ve Otel İşletmeciliği, sertifika programı olarak ise İş sağlığı ve Güvenliği programlarıyla uzaktan eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.


Üniversitenin uzaktan öğretime bakışı ise, geleceğin eğitim sistemi uzaktan eğitim olacak şeklindedir. Bu önemi de eğitim kadrosuna baktığımızda görebilmek mümkün, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin uzaktan eğitim merkezinde görevli öğretmenlerin çoğu prof. düzeyinde akademisyenler.

Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin, internet sitesinde yer verdiği sanal sınıf eğitimi uygulaması ile sistemi kullanacak olan öğrenci ve akademisyenlerine büyük kolaylık sağlamaktadır. Sisteme nasıl ulaşacağınızı, aradıklarınızı nasıl bulacağınızı ve sistem içerisinde nasıl hareket edeceğinizi bu uygulamayı izleyerek öğrenebilirsiniz.

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

E-işletme

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

Bilgisayar Programcılığı

Turizm ve Otel İşletmeciliği

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

İş sağlığı ve Güvenliği

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Beşyol Mah. İnönü Cad. No:40 Sefaköy – Küçükçekmece / İSTANBUL

Santral : 444 1 428
Yüksek Lisans : 444 1 428 / 1541
Web Sitesi: http://ue.istanbulaydin.edu.tr/